TurkhishGamers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Clan tagı:^^11|TrGamer's|^^77nick || Ayın oyunucu =plaq3t

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

COD 2 SERVER

YazarMesaj
akrepx

akrepx

COD 2 SERVER Empty
MesajKonu: COD 2 SERVER   COD 2 SERVER Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 11:34 am

BURDA SERVER YAPIMI GİBİ SEYLERİ OGRENCEKSİNİZ
akrepx

akrepx

COD 2 SERVER Empty
MesajKonu: Geri: COD 2 SERVER   COD 2 SERVER Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 11:35 am

Arkadaslar server kurmak için önce bilgisayarımızın ağ bağlantılar/özelliklerden yerel ıp yi ayarlamız gerekiyor. Ben kullandığım airties modeme göre modemin ıp si 192.168.2.1 bu bazı modemlerde 192.168.1.1 dir. Kendi modemime göre ıp yi ayarlayacağım.Sizde modeminize göre ayarlarsınız.

Buradan

Özelliklere tıklayıp internet iletişim kuralları tcp/ıp ayarları gelecek karşımıza. Burayı da tıklayıp asıl ayarlar bölümüne gireceğiz.

Yukarıda ayarlar önceden yapılmamışsa otomatik ıp adresi alınmış olarak gelir. Aşağıdaki ıp yazan yeri tıkla. Daha sonra kendi belirlediğimiz ıp adresini ıp adresi bölümüne gir.Alt ağ maskesi otomatik gelir.Varsayılan ağ geçidi modemin ıpsidir. Yeğlenen ıp yine modemin ıp sidir.Bu ayarları yaptıktan sonra gelelim Asıl önemli işe. Modemden port açmak

Bunun için modemin ıpsi 192.168.2.1 benimki, sizinki ne ise. internet exploreri tıkla adres çubuğuna ıp nizi yazın. Port açmak modemin nat menüsünde bulunur.Airties modemlerde diğerlerini bilmiyorum ama nat ayarlarındadır.Muhtemelen. Aşağıdaki resimde port açılmıştır. COD2 nin port nosu 28960 dır.Ve port modeme değil yerel ıp ye alınır.

Burası çok önemlidir.Bunu yapamazsanız Serveri kimse görmez. Yani olmamış demektir. TCP VE UDP yi resimdeki gibi yerel ıp ayarlarına göre girin.

Bunan sonra http://callofduty.filefront.com/file/Make_CoD2_Server;60621 bu adresden ilk
önce makecod2 server programını indir.
http://callofduty.filefront.com/file/Rcon4CoD2;50212 buradanda rcon4co2 admin programını indirin.İlki server ayarları için , ikinici program ise yönteim içindir. Bunun için ilk programı kurarken bilgisayarınızda Net Framework 2 kurulu olması gerekir. Bunuda internetten bulup yükleyebilirsiniz. İlk program kurulduğunda çıkacak menü
Burada Change directory butonuna tıklayıp, cod2 nin multiplayer girişini göstermemiz gerekiyor.

Bunu gösterdikten sonra Açı tıklayıp.çıkacak menüden oyunumuzun ince ayarlarına gireceğiz.Şimdi bağlantımızın durumuna göre 1048 bağlantıda maximum 6 kişi, 2048 de maxımun 10 rahat oynanır.Burası çok önemlidir. Buradaki bir hata da server yine kurulamaz.Benim yazdıklarımı aynen yazın.

Artık admin adı, server adı size kalmış ne isterseniz yazın.Yandaki menüde bulunan weapons, map settings ve map list ayarlarını yaparsınız.Bunlar sırasıyla silah seçimi,dm,team dm vs ayarları, ve yine bu ayarlar için seçeceğiniz oyun haritalarıdır. Kendiniz belirlersiniz.Rcon password yazan yer ikinci adresden indireceğiniz program içindir.Ben yazmanızı tavsiye ederim. Bu ayarları yaptıktan sonra aşağıdaki gibi konsol açılması gerekir.

Bundan sonra admin programı devreye giriyor. Rcon4cod2 programını kurduktan sonra masa üstündeki kısa yola tıklayın.Console açıkken.Karşınıza şöyle bir menü gelecek.

Yalnız burada unutulmaması gereken nokta indireceğiniz program İngilizcedir.Türkçesini internetten adını yazarak bulabilirsiniz. Program masa üstüne gelmezse .Program files klasörü içinde dosya içinde aynı adla vardır.Ordan kısayol oluşturarak masa üstüne atabilirsiniz. Buda ufak bir ayrıntı.Neyse resimdeki gibi ıp ayarlarınızı rcon şifrenizi girin ve kaydedin.Program oldukça kullanışlıdır. Buradan server içine mesaj atma, kişi kickleme yani atma ve ya banla dahil her şeyi yapabilirsiniz. Hemde hiç teklif etmeden.Silahları bile seçeblirsniz.Tek yapmanız gereken konsol açıkken bunu çalıştırmak. Ve değişikleri servere gönder demek yeterli.

İlk programdan sonra consol açılmıştıya masa üstüne dikkat ederseniz.Cod2 server diye bir kısayol gelir.Bundan sonra burayı tıkladığınızda konsol açılır ve serverinizi kullanmaya başlarsınız. Programda ayarlar diye bir yer vardır.Aşağıda bunuda göstereyim.

Buraya ilk menüde dosya tıkla , en altta ayarlarımı tıkla burası çıkacak. Buradaki ayarlarıda yerel ıp nize göre girersiniz.Birde önceden forumda yazdım ama siz kendi serverinizi oyun içinde joın game basıp localden görebileceksiniz. Sorununuz olursa foruma mesaj atabilirsiniz. Biraz uğraştım ama inşallah sizlere yardımcı olabilmişimdir. Herkese iyi oyunlar.
akrepx

akrepx

COD 2 SERVER Empty
MesajKonu: Geri: COD 2 SERVER   COD 2 SERVER Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 11:35 am

RESİMLİ ANLATIM İÇİN XF:akrepx

COD 2 SERVER
1 sayfadaki 1 sayfası